5 שאלות שאין צורך לשאול את בעלי הבית
כן, יש דברים שגם אם תקבלו עליהם תשובות, אתם צריכים עוד לבדוק בעצמכם!

 מה שטח המגרש? מה שטח הבית?

 טבעם של בעלי הבית לספר לכם על כל השטחים שבשימושם. אם "גלשה" הגינה  שלהם לגן הציבורי הסמוך, השטח הכלול שם עלול להיות חלק מהשטח בתשובה שלהם. אם הופקעה פיסה מהמגרש לצורך מדרכה ציבורית שטרם הוקמה, גם שטח זה עלול להיות חלק מהתשובה. לא כל נישה מתחת לגרם המדרגות נספרת בשטח הבית ולא כל מרפסת או פרגולה (גם אם משלמים עליה ארנונה) הינה חלק משטח  המגורים שאליו התייחסתם בשאלתכם. את התשובות צריך לקבל מתוך רישומי הנכס, ובהיתר הבנייה.

 

איך השכנים  ?
מעולם לא פגשתי מוכר נכס שיגיד לקונים שהוא מוכר בגלל השכנים ששומעים מוסיקה בקולי קולות כל סוף שבוע , או שהשכנה מלמעלה מתהלכת כל היום עם עקבים או שהשכנה בקיר המשותף מלמדת נגינה על פסנתר כל יום משעה חמש אחה"צ ועד אחד עשרה בלילה או שלשכן מלמטה יש כלב אימתני שנובח כל הלילה

למה אתם עוזבים?
אל תצפו שהמוכרים יגידו לכם שהם עומדים בפני פשיטת רגל כלכלית? או שמצאו כי בסכום שהם מבקשים הם יכולים לרכוש בית מרווח יותר בשכונה טובה יותר? (ושגם אתם תעשו טוב אם תקנו שם?) או אולי בכלל המוכרים מתגרשים ולא מעוניינים לשתף אתכם בנושא

על שם מי רשום הבית?
אז אמרו לכם שעל שמם של בני הזוג הנחמדים שפגשתם בביקור ושאיתם גם שתיתם קפה במטבח. אין סכנה שאחר כך יתברר שבכלל הבית רשום על שם האבא שנמצא במוסד גריאטרי ועדיין לא הסכים למכירתו של הבית? חובה לבדוק את נסח הטאבו, שם, ורק שם תוכלו למצוא מי הבעלים האמיתיים של הבית והרשאים למכור אותו.

 יש לכם משכנתא?
נו, אז אמרו לכם ש"אין" או מלמלו "זניחה", וערב חתימת החוזה גיליתם שהתביישו לספר, ושמשכנתא בת מיליון שקל חייבת להיות מסולקת טרם יסיר הבנק את הערת האזהרה שלו על הנכס ויאפשר לכם או לבנק שלכם לרשום אחת להבטחת התשלומים שלכם.  במקום לשאול, בדקו את הערות ההזהרה בנסח הטאבו שם תגלו את גובה המשכנתא שניתנה, ובקשו מהמוכרים להמציא אישור מהבנק על גובה היתרה לסילוק.

 

לשאלות ייעוץ נוסף התקשרו

 09-7444480 

נכתב ע"י לירון רוטביין יועץ נדל"ן בכיר בעלים ומנהל המשרד המוביל  של הום השרון בהוד השרון

 
 
דברו איתנו ב- Whatsapp