10 דברים שכדאי לדעת על תיווך נדל"ן
 
 יותר ויותר עסקאות נדל"ן בישראל מתבצעות על ידי מתווכים, בין שהם מאוגדים בתוך סוכנות תיווך גדולה, מקצועית וותיקה ובין שהם פועלים "סולו" כמתווך עצמאי ועושים את צעדיהם הראשונים בתחום תיווך הנדל"ן. את זה אתם כבר יודעים, מן הסתם.
 
כדאי שתדעו גם עשרה דברים נוספים שייתכן ואינכם יודעים עדיין:

1. תיווך נדל"ן דורש רישיון. כל מתווך מקבל תעודה בפעם הראשונה שניפק לו משרד המשפטים . תעודה זו מוצגת בדרך כלל על הקיר במשרדו. וודאו שהמתווך שמטפל  בכם הינו זה ששמו מופיע בתעודה.
2. לכל מתווך מורשה יש כרטיס פלסטי המונפק לו על ידי משרד המשפטים מדי שנה. כרטיס פלסטי זה נושא את שמו, תמונתו, מספר הרישיון שלו ותאריך תוקף התעודה. זכותכם טרם כל התקשרות עם מתווך לבקש ממנו להציג את הכרטיס הפלסטי בפניכם
3החוק מחייב שהזמנת שירותי תיווך תיעשה בכתב ותישא את חתימתכם. הזמנה זו חייבת לכלול את הפרטים העיקריים להתקשרותכם כמו למשל שם המתווך ופרטי הזיהוי שלו וכן את שיעור עמלת התיווך. במידה ואתם מוכרים בית, חייבת ההזמנה לכלול בין היתר את כתובת הנכס, והמחיר המבוקש.
4. כקונים, כל נכס שהוצג לכם על ידי המתווך צריך שיופיע בהזמנת שירותי התיווך. זכותכם לקבל העתק של הזמנת שירותי התיווך שחתמתם עליה.
5הסכם בלעדיות למכירת נכס חייב שייעשה בכתב, בטופס נפרד, ובנוסף להזמנת שירותי התיווך "הרגילה".
6. תקופת הבלעדיות למכירת דירת מגורים, למי שאינו מוכר את הנכס במהלך עסקיו (אינו קבלן למשל) מוגבלת על פי חוק ל 6 חדשים 
7. לא ביצע המתווך את פעולות השיווק בתקופת הבלעדיות כפי שהוגדרו בתקנות, אתם רשאים לבטל את הסכם הבלעדיות באופן חד צדדי בתוך השליש הראשון של התקופה. כך מגן עליכם המחוקק מפני מתווכים שלא ינעלו אתכם לעסקה דרכם בלבד, אך לא משתדלים עבורכם בשיווק הבית שלכם.
8. מתווך חייב לגלות לכם כי יש לו עניין אישי בעסקה, כשיש לו כזה. למשל, במקרה שאתם קונים נכס שבבעלותו באופן מלא או חלקי
9. כדי לזכות בעמלתו, צריך מתווך שיהיה "הגורם היעיל" בעסקה. בבלעדיות, אם ביצע את פעולות השיווק כפי שקבע החוק, חזקה עליו שהיה הגורם היעיל.
10. טיבה של עסקת מקרקעין שהיא מזמינה סוגיות משפטיות. על מתווך מקרקעין נאסר על פי חוק לתת לכם שירותים משפטיים מכל סוג שהוא.

 
נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או מידע נוסף: 
 
09-7444480 
דברו איתנו ב- Whatsapp