פרמטרים חשובים לבדיקה לפני שרוכשים בתים למכירה בהוד השרון  
 
בתים למכירה בהוד השרון מוצעים בשוק על בסיס קבוע. בכל פעם קבלנים ואנשים פרטיים שונים מציעים דירות ונכסים שונים למכירה, כאשר כל בית יכול לשמש את צרכיהם של דיירים שונים. בחירה של דירה חדשה היא אינה עניין של מה בכך. מאחר ואין אנו רוכשים דירה לתקופה קצרה, ואנו מעוניינים בבית שישמש אותנו גם לטווח הרחוק, חשוב מאוד לבצע את הבדיקות המקדימות לפני שחותמים על חוזה, על מנת שלא יתעוררו בעיות בהמשך.     

בדיקות ברשויות המקומיות של בתים למכירה בהוד השרון  

בבואכם לרכוש דירה מבין מגוון בתים למכירה בהוד השרון עליכם לבצע בראש ובראשונה בדיקות שונות ברשויות המקומיות:
  • מומלץ לבדוק ברשויות המקומיות האם יש זכויות לבניית תוספות בבניין, ואם ישנו גג צמוד, לבדוק האם זכאות הבניה בגג שייכת לבעל הדירה או לכל הדיירים בבניין.
  • מומלץ לבדוק בתוכנית בניין העיר, המצויה במחלקת ההנדסה של הרשות המקומית, את השימושים העתידיים המותרים על הקרקע באזור בו אתם מעוניינים לקנות.
  • מומלץ לבדוק אל מול פקידי העיריה באופן ישיר האם היו חריגות בניה או צווים שונים בעבור הבניין המבוקש, ועוד מומלץ לבקש להתבונן בתכתובות בין פקידי העיריה לבין הדיירים והקבלן.   
בדיקות של הדירה והבניין  
אם מצאתם דירה אשר מוצאת חן בעינכם מבין מגוון הבתים למכירה בהוד השרון, מומלץ לבצע כמה בדיקות לפני שחותמים על החוזה. הקפידו להגיע לדירה מספר פעמים, גם בשעות היום וגם בשעות הלילה, לעיתים דירה אשר נראית מושלמת במהלך היום, עשויה להיראות אחרת לגמרי בלילה. נוסף על כך, אל תתביישו לפתוח חלונות ותריסים, לבדוק שהכל תקין ופועל כשורה, לפתוח ברזי מים במקלחת ובמטבח על מנת לבדוק את הזרם, וגם להתיז את המים באסלה. יתכן ויווצרו הבדלים בין גודל הדירה הממשי, לבין גודל הדירה המופיע בטאבו או בספח הארנונה של העירייה. הבדלים אלו יכולים להיות כתוצאה מתוספות בניה אשר נעשו במהלך השנים. אם המצב הוא כזה מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקצועי לפני הרכישה.
כמו כן, מומלץ מאוד לנסות ולהיזהר מנוכלים אשר מנסים למכור דירות שאינן שייכות להם. קרו מקרים בהם נוכל זייף תעודות ומסמכים של הדירה, הזדהה כבעלים, וניסה למכור נכס שאינו שייך לו.  
בדיקות משפטיות שונות
לבסוף, לפני שאתם רוכשים בית בהוד השרון, מומלץ לבצע כמה בדיקות משפטיות אשר יבטיחו כי הנכס אכן שייך למוכר. אחת הבדיקות החשובות היא הבדיקה בטאבו. עליכם לראות כי הנכס המדובר הוא זה שרשום בטאבו על שמו של הבעלים, ולהתאים את הגוש והחלקה של הבית, לגוש והחלקה אשר רשומים בטאבו. נוסף על כך, מומלץ לבדוק כי בעל הנכס המציג את עצמו הוא הבעלים היחידים של הבית, וכי לאנשים אחרים אין גם כן חלק בבעלות על הדירה.  
בכל מקרה לא ניגשים לעסקת מקרקעין ללא ייעוץ וליווי של עורך דין המתמחה בנדל"ן 
 
נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או מידע נוסף: 
 
09-7444480 
דברו איתנו ב- Whatsapp